Щоденник Літньої школи

«СВІТ ДИТИНСТВА»

13.06.2017

Тема дня: «Пошук педагогічних істин….»

8.00-10.00 – Реєстрація слухачів семінару; книжкова виставка; виставка матеріалів кращого досвіду роботи ДНЗ Запорізької області «Педагогічний інтенсив»; виставка дитячих робіт обласного фестивалю «Перлинки Запорізького краю»

10.00-10.20 – Відкриття та привітання учасників проблемного семінару. Музичне вітання: «Країна дитинства» (арт-група музичних керівників ДНЗ і дітей театру «Зірочка» ДНЗ №8 міста Мелітополь)

Озерова Т.Я., директор Департаменту освіти і науки ЗОДА

Погребняк Ю.В., директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради

Виставка художньої творчості дошкільників Запорізької області. Роботи переможців обласного фестивалю "Перлинки Запорізького краю - 2017"

Мультібус "Пошук педагогічної істини"

10.20 – 12.00 – Пленарне засідання семінару

Гура Т.Є., доктор психол. наук, професор, проректор з наукової і міжнародної діяльності, в.о. ректора КЗ «ЗОІППО»  ЗОР. «Психологічні особливості розвитку сучасної дитини»

Носачова Т.П., співробітник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту дошкільної та початкової освіти Нової української школи Державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти». «Перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні»

Батліна Л.В., канд. пед. наук, доцент, доцент кафедри дошкільної освіти. «Педагогічна свідомість в історичному контексті: парад ювілеїв від Я. Коменського до В. Сухомлинського»

Піроженко Т.О., доктор психол. наук, професор, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України; Ладивір С.О., канд. психол. наук, почесний член лабораторії; Соловйова Л.І., канд. психол. наук, науковий співробітник лабораторії. «Лабораторії психології дошкільника – 65 років: здобутки та перспективи діяльності в пошуках майстерності «бачити гострим психологічним оком»

Байєр О.М., канд. психол. наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР «Сучасне динамічне навчання дорослих. Шукаємо істини та квазі-ідеї в педагогіці»

Шостак О., представник видавництва «Мандрівець». Презентація посібників та новинок друкованих видань

Шукаємо друзів (вправа Знайомтесь, це ми…)

12.00 - 12.20 Брейк-кава

12.20 - 13.20 Майстер-класи

13.25 -  14.25 Майстер-класи

2. «З польових квіточок я сплету віночок» (фетрові фантазії). Майстер: Габрєва Ю.Л., вихователь ДНЗ №9 м. Мелітополь

14.45  – 15.15 Обід

15.20 – 17.00

Екскурсії: музей «Запорізька Січ» на о. Хортиця; «Проспект Соборний – Запоріжжя вечірнє»

14.06.2017

Пошук дня: 1) співвідношення гри та навчання в освітньому просторі ДНЗ; 2)   про найважливіші речі: цінність в душі, голові та вчинках дитини; квазі-ідеї в педагогіці

13.15  –  14.00 Майстер-клас

«Гра по-новому, навчання по-іншому за допомогою методики «Шість цеглинок»

Шуляк Олена, керівник і тренер проекту «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння  між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation (Королівство Данія).

14.00  –  14.20

Видавництво «РАНОК» - новинки для дитинки. Яковенко Любов Василівна

15.30 –  16.00

Екскурсія: Запорізький обласний краєзнавчий музей. Реекспозиція виставки з оновленими концепцією і дизайном «Дніпрогес: підкорення стихії».

16.00 – 19.00

Прогулянка у «Дубовому гаю» та вечірні смаколики під навісом

15.06.2017

Пошук дня: 1)      гармонія душі і тіла; 2)      інтелект  і творчість; квазі-ідеї в педагогіці

Тренінг «Система оздоровлення ХАДУ»

Тренінг проводить: Сергій Слинько (м. Київ), керівник Академії Хаду у Федерації Хаду, тренер Федерації ХАДУ; майстер-інструктор індивідуальних і групових програм ХАДУ

Майстер-клас   «Фейс-фітнес»

Олександра Слинько (м. Київ), керівник спортивної секції у КУ ім. Бориса Грічненка. Керівник Академії Хаду у Федерації Хаду; фахівець з фізичної реабілітації, майстер-інструктор індивідуальних і групових програм ХАДУ, автор програми фейс-фітнесу; член ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти»

Міні-лекція «Розвиток творчості дітей дошкільного віку під час оволодіння ними математичними уявленнями»

Майстер-клас «Організація розвивального заняття (математика)»

Зайцева Л.І., доктор пед. наук, професор кафедри дошкільної освіти БДПУ

Зворотній зв'язок: заповнення анкет

Актова зала ЗОІППО

ПЕДАГОГІЧНИЙ КВЕСТ - 2017: ПІДСУМКИ

1)      «Мультибус» пошуки педагогічних  істин

2)      Квазі-ідеї: відмовляємося від того, що не працює

3)      Підсумкова рефлексія «Як це було»

4)      Відкритий мікрофон

Вручення сертифікатів участі слухачам «Літньої школи 2017»

Екскурсія: Запорізький обласний художній музей. Експозиція виставки робіт художників школи Михайла Львовича Бойчука  «Не забувайте незабутнє...».

Дякуємо всім учасникам  за активну участь у роботі семінару

і сподіваємося на зустріч у наступній Літній школі!